Beny Steinmetz (Businessman and Philanthropist)
Guinea Settlement - Beny Steinmetz

הראיות החדשות שעשויות לעזור לשטיינמץ להפוך את תוצאות הקרב על המיליארדים באפריקה

חברת ואלה זכתה בתביעת ענק נגד שטיינמץ, בטענה שהסתיר ממנה מידע על אופן השגת זכויות כרייה בגינאה – אולם ראיות חדשות שהוגשו לבית משפט בניו יורק חושפות כי בכירי החברה הברזילאית העלימו לכאורה מידע בנושא

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר דה מרקר⇐

Beny Steinmetz Acquited

שטיינמץ מערער על פיצוי של 2 מיליארד ד' בעזרת בלאק קיוב

בלאק קיוב פרשה, במשך מספר חודשים, משרדים ועובדים ברחבי העולם במטרה לחלץ מידע מבכירים בחברת הענק הברזילאית VALE • בכירים בוייל הוקלטו והודו כי הם חשדו שמשהו לא כשורה בעסקת הענק בגינאה אולם "סתמו את האף"

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר גלובס ⇐

Beny Steinmetz

רומניה: זוכה בני שטיינמץ, איש העסקים הישראלי שהואשם בהונאה

התקשורת ברומניה דיווחה הבוקר (חמישי) כי בית המשפט במדינה זיכה את המיליארדר ואיש העסקים בני שטיינמץ ושותפיו טל זילברשטיין, משה אגבי ומריוס מרקוביץ', שהואשמו בפרשיית הונאת קרקעות בסמוך לבוקרשט. שטיינמץ וזילברשטיין לא הגיעו לחקירות בעניינם, והן למשפט. הפרשה הוגדרה ברומניה כאחת משערוריות השחיתות הגדולות במדינה, ועל פי ההערכות הביאה לנזק בשווי של כ-145 מיליון יורו.

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר חדשות 13 ⇐

Offshore Gas Rig - Beny Steinmetz

שותפות הנפט והגז של שטיינמץ תובעת 600 מיליון שקל מאנרג'יאן: "הערימה עלינו"

"כאותו עקרב, אשר חצה את הנהר על גבו של הפיל ובתמורה בחר לעקוץ את הפיל – כך נוהגים אנרג'יאן וריגאס בענייננו" – כך טוענת קבוצת "צבר גז ונפט", שותפות הנפט והגז הטבעי של איש העסקים בני שטיינמץ, בתביעה בגובה של 603 מיליון שקל שהגישה נגד קבוצת אנרג'יאן ונגד מתיוס ריגאס, המנכ"ל והמייסד שלה. לטענת צבר, אנרג'יאן וריגאס עשקו אותה כשדחקו אותה…

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר גלובס ⇐

Offshore Gas Rig - Beny Steinmetz

"מביך לראות איך ממשלת ישראל מאפשרת לדלק ולנובל להשפיל אותה"

"מביך לראות איך ממשלת ישראל מאפשרת לדלק ולנובל להשפיל אותה כך לאחר שטיפחה אותן ועל ברכיה הן צמחו, רק כדי לצפות בהן יורקות בבוז לבאר אשר השקתה אותן כל הדרך לשליטה בשוק הגז המקומי והאזורי גם יחד", כך כותב אוהד שוורץ, דירקטור בחברת נאממאקס של בני שטיינמץ, בשם החברות הישראליות השותפות בחזקת 'ישי' והטוענת לזכויות במאגר הגז…

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר גלובס ⇐

Beny Steinmetz

שטיינמץ מוציא מכיסו עוד 19 מיליון שקל לכיסוי חוב סקורפי

המיליארדר בני שטיינמץ שוב הכניס את היד לכיסו כדי לשלם את חוב האג"ח של חברת סקורפיו הנמצאת בבעלותו. ל"גלובס" נודע כי שטיינמץ, הערב אישית לחובותיה של חברת הנדל"ן המקרטעת, העביר היום סכום של כ-19 מיליון שקל לקופת הנושים, תשלום שעל פי תנאי הסדר החוב בסקורפיו אמור היה להיות משולם בסוף חודש יוני.

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר גלובס ⇐

Guinea - Beny Steinmetz

הסכסוך הסתיים: המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ חוזר לגינאה

המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ חוזר באופן דרמטי לגינאה בעקבות סיום הסכסוך המר בינו לבין ממשלת המדינה שכמעט וגרם לקריסת אימפריית העסקים שלו. לפי דיווח בבלומברג, ההסדר, שהושג בתיווכו של נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי, שם קץ לסכסוך שפרץ לפני 7 שנים ושבמרכזו עמד אחד ממרבצי המינרלים העשירים ביותר בעולם.

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר גלובס ⇐

Procecutor's Office - Beny Steinmetz

בני שטיינמץ במגעים עם הפרקליטות לסגירת התיק הפלילי והאזרחי תמורת קנס משמעותי

איש העסקים בני שטיינמץ מנהל מזה מספר חודשים משא-ומתן מול רשות המסים ופרקליטות מיסוי וכלכלה, בניסיון להגיע להסדר שיסגור את התיקים שהמדינה מנהלת נגדו, במישור האזרחי ובמישור הפלילי – כך נודע ל"גלובס". נגד שטיינמץ מתנהל תיק אזרחי, במסגרתו דורשת מאיש העסקים מס בסכום כולל של 4 מיליארד שקל.

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר גלובס ⇐

Romania Court - Beny Steinmetz

הונאת הקרקעות: זיכוי לבני שטיינמץ וטל זילברשטיין בבית משפט ברומניה

הישג משפטי ברומניה למילארדר בני שטיינמץ: עו"ד יובל ששון, בא-כוחו של שטיינמץ, מסר ל"גלובס" כי בית המשפט של מחוז בראשוב ברומניה זיכה את שטיינמץ, את יועץ התקשורת טל זילברשטיין ושני ישראלים נוספים שנחקרו, מהאישומים בהונאה בתחום הקרקעות ברומניה. הפרשה ברומניה הייתה על רקע הלאמה של קרקעות ברומניה בתקופה הקומוניסטית.

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר גלובס ⇐

Energean - Beny Steinmetz

בני שטיינמץ תובע את אנרג'יאן ב-600 מיליון שקל: "עשו לנו תרגיל עוקץ"

קבוצת צבר גז ונפט, שבשליטת בני שטיינמץ, הגישה היום (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה של 603 מיליון שקל נגד אנרג'יאן ישראל, שהיא בעלת הזכויות במאגרי הגז כריש ותנין, ונגד מייסדה מת'יוס ריגאס. צבר טוענת כי אנרג'יאן עשתה לה תרגיל עוקץ, פעלה בניגוד להסכמות שהיו ביניהן ומנעה ממנה את חלקה. אנרג'יאן (+2.92% 4267) מוחזקת ומנוהלת בידי המשפחות המייסדות ריגאס וטופוזוגלו, בשותפות עם קרן ההשקעות…

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר דה מרקר ⇐

Le Canard Enchaine - Beny Steinmetz

ניצחון קטן לשטיינמץ: עיתון צרפתי יפצה את המיליארדר הישראלי שהואשם בניסיון הפיכה בגינאה

המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ נעצר בשנים האחרונות, הואשם בשחיתות והסתבך במכרה עפרות ברזל בגינאה במערב אפריקה. העיתון צרפתי "קנר אונשרה" אפילו טען כי טייקון היהלומים ישראלי-צרפתי שכר שכירי חרב דרום אפריקאים להפיל את ממשלת גינאה, שם הוא עדיין מנסה להשיג את זיכיון הכרייה במכרה סימנדו. ביום רביעי קבע בית הדין לערעורים בצרפת כי העיתון השמיץ את שטיינמץ ואת החברה שלו BSGR.

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר דה מרקר ⇐

Beny Steinmetz Acquited

בית משפט ברומניה זיכה את בני שטיינמץ מחשד בעבירת שוחד

אנשי העסקים הישראלים בני שטיינמץ וטל זילברשטיין זוכו מחשד לשוחד ברומניה. השניים היו חשודים כי שיתפו פעולה עם איש עסקים רומני ועם נכדו של המלך לשעבר, בניסיון להוציא מהמדינה נכסים במרמה. ההחלטה אינה סופית, וצפויים דיונים בערכאות אחרות בנושא. איש העסקים הרומני רמוס טרואיקה, ששימש בעבר ראש לשכתו של ראש ממשלת רומניה, אדריאן נסטסה, נשלח לארבע שנות מאסר.

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר דה מרקר ⇐

Israel-Cyprus Gas - Beny Steinmetz

ישראל מתנגדת לפיתוח מאגר הגז אפרודיטה בקפריסין

שראל מתנגדת לפיתוח מאגר אפרודיטה-ישי ללא הסכמתה – כך הבהיר לאחרונה מנכ"ל משרד האנרגיה, אודי אדירי, במכתב לחברות המחזיקות בזכויות במאגר, וביניהן דלק קידוחים הישראלית. "הריני להבהיר לכם כי ישראל לא ויתרה על חלקה במאגר אפרודיטה-ישי, ואין לה כל כוונה לעשות כן", כתב ב-24 לנובמבר אדירי במכתב שנשלח ליוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים. ; קית' אליוט, סגן נשיא נובל אנרג'י; וכריס בריז, מנכ"ל GM.

☰  המשך לקרוא את הכתבה המלאה באתר גלובס ⇐